Ile cementu na podsypkę pod kostkę brukową wystarczy, żeby chodnik się nie zapadał?

Beton

Prawidłowe wykonanie podsypki pod kostkę brukową jest kluczowe dla trwałości i stabilności chodnika. Jednym z istotnych składników podsypki jest cement, który pełni rolę spoiwa, zapewniając trwałe połączenie między poszczególnymi elementami kostki brukowej a podłożem. Podpowiadamy, ile cementu na podsypkę pod kostkę brukową użyć, aby zapobiec zapadaniu się chodnika oraz jak obliczyć ilość cementu potrzebną na 1m³ podsypki.

Ile cementu na podsypkę pod kostkę wystarczy?

Skuteczność podsypki pod kostkę brukową w dużym stopniu zależy od właściwych proporcji składników, w tym również cementu. Zazwyczaj stosuje się podsypki cementowo piaskowe, czyli mieszanki cementu, piasku i kruszywa, ale proporcje mogą się różnić w zależności od indywidualnych warunków oraz wymagań projektowych. Ogólnie przyjmuje się, że na 1m² podsypki pod kostkę brukową wystarczy około 50 kg cementu. Jeśli chcesz zamówić cement posadzkowy, to warto skonsultować się z fachowcem lub zapoznać się z zaleceniami producenta kostki brukowej, aby uzyskać optymalne proporcje dla konkretnego przypadku.

Ile cementu na m³ podsypki pod kostkę zamówić?

Aby obliczyć ilość cementu potrzebną na 1m³ podsypki pod kostkę, należy wziąć pod uwagę proporcje składników w mieszance. Na ogół stosuje się proporcje 1:3:6 dla cementu, piasku i kruszywa odpowiednio. Oznacza to, że na 1m³ podsypki potrzebujemy 1 część cementu, 3 części piasku i 6 części kruszywa. Dla uproszczenia obliczeń można przyjąć, że 1m³ mieszanki cementowo-piaskowo-kruszywowej zawiera około 200-250 kg cementu.

A zatem, aby zamówić odpowiednią ilość cementu na podsypkę pod kostkę, należy pomnożyć objętość podsypki (w m³) przez ilość cementu potrzebną na 1m³ mieszanki. W ten sposób uzyskamy całkowitą ilość cementu potrzebną do wykonania podsypki. Nasza betoniarnia dostarcza gotowe podsypki — wystarczy zadzwonić, a przygotujemy odpowiednią mieszankę.

Odpowiednie proporcje składników w podsypce pod kostkę brukową, w tym właściwa ilość cementu, są kluczowe dla trwałości i stabilności chodnika czy innego brukowanego obszaru.

Zadzwoń do nas!

Oferta dla twojej firmy

Kontakt z działem handlowym

Beton.pl Sp. z o.o.
ul. Złota 59
00-120 Warszawa, Polska

Sprzedaż
kontakt@betonpl.eu
+48 605 912 113

BETON.pl Sp. z o.o. © copyright 2021, wszystkie prawa zastrzeżone NIP 5252874037 , REGON: 389766781, Kapitał zakładowy 2 000 000,00 PLN